İptal&İade Şartları

Önemli 1: Fafatara.net üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri (parçalı olarak veya tamamını), sipariş tarihinizden itibaren onbeş (15) gün içinde kullanılmamış olması şartı ile tarafımıza göndererek iade talebinde bulunabilirsiniz. Online alışverişlerde mağazalarımızdan herhangi bir işlem yapılmamaktadır.

Önemli 2: Trendyol.com, Hepsiburada.com, N11.com ve Amazon.com.tr üzerinden FAFATARA ürünlerini satın aldığınız takdirde, ilgili web sitesinin iade/değişim ve kargo şartlarına tabi olursunuz. Aşağıdaki yönlendirmeler yalnızca fafatara.net siparişleri için geçerlidir (!)

Önemli 3: Hijyen koşulları gereği maske ve iç giyim ürünlerinde iade yapılmamaktadır. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri hijyen kuralları sebebiyle ancak ambalajı açılmamış, kullanılmamış, denenmemiş ve son kullanma tarihi geçmemiş olmaları halinde iade edilebilir.

Nasıl iade yaparım?

Alt segmede bulunan iade talep formunu doldurup sizinle iletişime geçmemizi bekleyiniz.

Aşağıda bulunan formu doldururken lütfen SİPARİŞ NUMARANIZI VE FATURA NUMARANIZI yazmayı unutmayın.

  Kargo – Teslimat

  Siparişleriniz 1-3 iş günü içinde özenle hazırlanarak kargo yetkililerine teslim edilirler. (*Resmi günler ve hafta sonları gelen siparişler ilk iş günü işleme alınırlar. **Kampanya dönemleri yaşanan yoğunluktan dolayı bu süre uzayabilmektedir.)

  Kargolarınız ARAS Kargo güvencesi ile hafta içi günlerde İstanbul içi 1-2 iş günü, İstanbul dışı 2-4 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılmaktadır. (İlgili süreler mücbir sebeplere ve uzak noktalara göre değişiklik gösterebilir.)

  Siparişiniz yola çıktığı an tarafınıza içinde kargo takip bilgisinin ve kargo teslimat tarihinin olduğu bir sms ve mail bilgilendirmesi yapılacaktır.

  99 TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde KARGO ÜCRETSİZ. 99 TL altında kalan siparişler için kargo ücreti 15 TL’dir.

  1)Sipariş Alındı
   

  • Kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerde sipariş durumunuzu ilk olarak ‘Sipariş Alındı’ olarak göreceksiniz.

   

  • Bu aşama sipariş talebinizin/ödemenizin tarafımıza ulaştığı ve siparişinizdeki ürünlerin temin sürecinin depo personellerimiz tarafından başlatıldığı aşamadır.  2)Paketlendi
   

  • Bu aşamada temini yapılan ürünleriniz paketleme bölümüne iletilerek, ilgili personeller tarafından titizlikle hazırlanır ve ardından siparişinize ait faturanız kesilir. Kesilen faturanız ile birlikte sipariş durumunuz hesabınızda artık ‘Paketlendi’ olarak görülecek ve tarafınıza bilgilendirme maili gönderilecektir.

   

  • Faturanız sipariş paketinizin içine yerleştirildiği gibi aynı zamanda kayıtlı mail adresinize e-fatura olarak da gönderilmektedir.

   

  • Bu aşama sonunda paketlenen siparişler kargo firmasına teslim edilmek üzere depomuzda bekletilmeye başlanır.  3)Kargoya Verildi
   

  • Ürünlerinizin kargo firmasına teslim edildiği ve takip numaranızın kayıtlı mail adresinize gönderildiği son adımdır. Kargo firmasının size ürünü ulaştırmadan önce SMS ile de tekrar bir bilgilendirme yapacağını da hatırlatmak isteriz.

   

  • Hesabım>Siparişlerim sayfasındaki sipariş detayından Kargom Nerede? butonuna tıklayarak kargo takibinizi anlık olarak kolayca sağlayabilirsiniz.